Właściwości Palo Santo

Święte drzewo, bo tak określa się często Palo Santo, wykorzystywane było w rytuałach duchowych już w starożytności wśród plemion Ameryki Południowej. Jego woń odpędzała złe energie, nieczyste duchy i pomagała duszom zmarłych w drodze w zaświaty. W tradycyjnej medycynie jest powszechnie uważane za drzewo o silnych właściwościach leczniczych, a jego drewno, korzenie, liście i olejek eteryczny używane są w celu łagodzenia różnych dolegliwości. Odwar z drewna w zależności od choroby był spożywany lub stosowany na skórę. Łagodził objawy przeziębienia i grypy, bólu gardła, kaszlu i innych infekcji dróg oddechowych. Stosowano go też przy bólach stawów, mięśni, bólach głowy, gorączce, problemach trawiennych i innych dolegliwościach. W aromaterapii stosowany jest olejek z Palo Santo, który łagodzi napięcia, stany lękowe, stres i działa przeciwdepresyjnie. Drewienka do palenia Palo Santo to aromaterapia na wiele dolegliwości.

Palo Santo – naturalne kadzidło

Okadzanie za pomocą tlącego się drewienka do palenia ma przede wszystkim wymiar emocjonalny i duchowy. Pomaga usuwać negatywne energie i przyciągać korzystne. Przywraca spokój, równoważy emocje. Świetnie sprawdza się w praktyce jogi, medytacji czy w technikach oddechowych. Jego zapach relaksuje i wycisza, pomaga też w skupieniu. Zapal koniec drewienka i pozwól mu płonąć ok 30 sekund. Zdmuchnij płomień w taki sposób, żeby utrzymać żar. Rozprowadź unoszący się dym w przestrzeni, którą chcesz oczyścić, a następne odłóż drewienko na żaroodporną podstawkę. Jedno drewienko może być użyte wielokrotnie.

Etyczne pozyskiwanie Palo Santo

Ponieważ eksploatacja lasów amazońskich zagraża mocno tamtejszemu ekosystemowi, bardzo ważne jest, by kupować Palo Santo, które pozyskiwane jest w sposób etyczny, jedynie z powalonych, martwych już drzew. Nasze Palo Santo ma właśnie takie pochodzenie, czego dowodem jest certyfikat SERFOR. Pochodzi z Peru, otrzymywane jest w sposób zrównoważony, z poszanowaniem środowiska naturalnego i lokalnej społeczności.

Opinie w naszym sklepie są potwierdzone zakupem produktów i zweryfikowane przez administratora.
Zapoznaj się z regulaminem opinii w naszym sklepie.
chat Opinie (0)

Sprawdź też

Polecamy również te produkty